***SANDRATE***

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA.

Jsem zpět!

Patnáctá kapitola

Tak fajn, už patnáctá kapitola v pořadí. Tak trošku kecací, nic moc se tam neděje, ale bude tam Draco!

Co říkáte na ten nový trailer, taky se vám tak líbí ten boj Draca a Harryho, a následně Harryho a Snapea? Já jsem z toho nemohla... Moc se na ten film těším. Vypadá to, že to konečně bude pravý Potter.

Sandrate

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Harry se objevil na rohu v Příčné v jedné zašité uličce. Přemístil se tam z terasy před domem - to bylo totiž jediné místo, odkud se dalo přemisťovat. Vzpomněl si, jak je Hermiona donutila naučit se to, i když jen pro případ. Teď jí byl neskonale vděčný.

Vyšel pomalu na "hlavní třídu", jak se taky středu Příčné občas přezdívalo. Už od jeho rozhledu bylo zřetelné, že je spousta obchodů úplně zničených. Na to, že jsou to kouzlenické obchody, očekával od nich daleko víc, ale zbyly z nich jenom kusy dřeva a hromada třísek. Smrtijedi je totálně zdemolovali.

Přeběhl nepozorovaně na druhou stranu. Prohlédl si okolí a spatřil, že plno smrtijedů ničí zbývající krámky a Fénixův Řád se jim v tom snaží bránit. Bylo jich ale málo a jednotka bystrozorů utčených pro tyhle situace zatím nedorazila, takže to nebyl ani tak boj, jako spíš smrtijedská jatka.

Ucítil za sebou chlad a prudce se otočil. Na jedné straně Příčné se právě začali objevovat mozkomoři. Zamrzl v pohybu. Jeho nápad se mu najednou nezdál tak skvělý. Myslel jen na smrtijedy a jak proti nim bojovat, neuvědomil si, že Voldemort může povolat kouzelné bytosti.

Sice uměl patronovo zaklínadlo na výbornou, ale to by mu teď nepomohlo. Jestliže vyvolá svého dvanácteráka, prozradí se - jestliže tady zůstane, mozkomoři k němu připlují ještě blíž a vysajou ho. Bez kouzel se neměl jak bránit.

Znovu se podíval za sebe. 'Ne, není jiná šance. Buď, a nebo.' V momentě se rozhodl. Pozvedl svou hůlku a ulicí se rozlehlo zřetelné "Expecto Patronum!"

Fénixův Řád bojoval, jak se dalo. Smrtijedi proti nim měli velkou převahu, ale oni se nevzdávali. Voldemort tentokrát povolal ty nejzkušenější. A to i kouzlené tvory. Obři demolovali vše, co jim přišlo pod nohy, zatímco smrtijedi metali kouzla na všechny strany. Byli tam všichni, které znali - a to i Bellatrix s manželem a švagrem.

Všichni bojovali proti několika naráz. Některým to šlo lépe, některým méně. Především novým posilám, které se k nim teprve nedávno připojily a neměly žádnou zkušenost v pravém boji.

Na Moodyho bylo osm smrtijedů. Averyho, Rabastana Lestrangea, McNaira, Malfoye a Pettigrewa se zbavil hned, nikdo z nich pro něj nebyl soupeřem. Na ostatní stačila jednoduchá kletba Associsur, která je všechny smetla na jednu hromadu, kde zůstali v bezvědomí ležet.

Rozhlédl se okolo. Napravo bojoval Kingsley proti třem, kousek od něj Tonksová proti svému bratranci. Dále několik dalších, ale ty to už zvládali. Nikde ale neviděl Lupina. Měl hlídat děti na Grimmauldově  náměstí, a až se ujistí, že jen tak nevylezou, přijít pomoct. Zatím se neukázal.

Tonksová právě skolila Draca, svázala ho neviditělnými provazy a poošla k němu.

"Draco, Draco, Draco..."

Vrhl na ní znechucený pohled. "Pusť mě, ty.."

"Ale copak, nelíbí se ti být na chvíli se svou rodinou?"

"Nejsi má rodina, nepatříš do ní. Už od tý doby, co Andromedu vydědili. Jsi jenom dítě zrádkyně krve. A to jenom kvůli tomu prašivýmu mudlovi." Plivl jí pod nohy.

"Má matka udělala dobře, když se zřekla rodinných pravidel. Opravdu bych nechtěla být dcerou McNaira."

"Cože?"

"To nevíš? Má matka si měla vzít Ignotuse McNaira.... Nymfadora McNairová - ježiš, zní to strašně."

"Aspoň bys byla čistokrevná."

"Na tom přece nezáleží." Bylo štěstí, že nebyly na hlavní třídě, ale mimo dosah, takže je nemohl nikdo najít.

"Vím, že jako Malfoy musíš dbát na rodinná pravidla a tak dál, ale opravdu se tak chceš chovat? Uvědom si, že jsi chlap, máš plno možností, jak pravidlům vzdorovat, ale co ženy? Když ti rodiče vyberou snoubenku, můžeš vzdorovat a nic se ti nestane. Můžeš si vybrat jinou, a bude stačit, že po její prarodiče mají čistý rodokmen.

Zkus si představit, že bys byl žena. Lucius by ti vybral manžela, a ty bys nemohl ani vznést námitku, jinak bys byl potrestán. Musíš si ho vzít, protože jeho rodina si tě vybrala. Nejsi nic víc, než otrok. A to jenom kvůli takzvané čistotě krve. Jak myslíš, že se cítí tvá matka, Draco?"

"Má matka je spokojená. Má všechno, co si může přát." Namítl.

"Opravdu si to myslíš? Možná má Lucius to, co si přeje každá žena - bohatství. Ale to je všechno. V deseti letech uzavřel Cygnus Black s Abraxasem Malfoyem smlouvu, že jeho nejmladší dcera se provdá za tvého otce.

V šestnácti je zasnoubili, v osmnácti už byli svoji. Narcissa nemohl nic namítnout, možná ani nechtěla, kdo ví. Lucius jí nabídl to, po čem touží každá žena či dívka. Peníze, překrásné šaty a drahé šperky.

Ale myslíš, že je šťastná? Její povinností je přivést na svět dědice, poté už zůstává po zbytek života v sídle manžela a stará se o dům. Nesmí pracovat, to by poškodilo pověst rodiny. Nesmí vyjít ven, mohlo by to vypadat, že zanedbává dům. Po zbytek svého života dělá manželovi jen ozdobu na veřejnosti.

Všimni si toho rozdílu - žena nesmí nic, muž může vše.

Co kdyby se ti narodily jenom dcery? Chtěl bys, aby byly nešťastné jako tvoje matka? Co kdyby byla jedna z nich motákem? Vydědil bys jí proto? Jenom kvůli tomu, že by nemohla naplno používat svoje kouzelné schopnosti? Uvěznil bys ji na celý její život v sídle, jenom kvůli tomu malému nedostatku?"

Chvíli nad tím přemýšlel, nakonec sklonil hlavu, na znak poraženosti.  "Ne."

"Tak vidíš, proč tedy trváš na těch hloupých pravidlech?"

"Protože tak platí po staletí."

"Pravidla se můžou změnit."

"To by znamenalo ostudu celé rodiny."

"Jednou by se to stejně stalo. Buď to uděláš ty a vydržíš opovržení své rodiny, nebo to takhle půjde po dalších desetiletích, než to někdo udělá za tebe a bude to ještě horší. Vše je jednou poprvé."

"To nemůžu, otec... "

"Tak se vzepři, nebo se prostě sbal, nech na posteli ležet dopis a vypadni."

"A budu se toulat po městě bez peněz na jídlo, co?" Zeptal se ironicky.

"Myslím, že teta by ti byla schopná poskytnout pomoc. Nebo by se přidala i tvoje matka."

"Andromeda by nedokázala nic proti mému otci. Vždyť jí vydědili."

"Nezapomeň, že je Blacková, ti dbají na správnost a výuku kouzel ještě dřív, než posílají své děti do Bradavic. Umí stejně, jako Bellatrix, nebo Narcissa. Jen to nepoužívá tak často."

Pořád nevypadal tak přesvědčeně, jak by si přála, ale už to bylo dost na to, než ho sem přitáhla. Vyndala z kapsy malou nádobku, která byla prázdná. Pak se k němu znovu sklonila.

"Tohle je přenášedlo, které tě přenese to na pozemky Malfoy Manor. Tvůj otec je teď tady, máš šanci přesvědčit svou matku, abyste udělali to, co vám navrhuji. Tahle lahvička se znovu aktivuje za dvacet minut, a pak ještě jednou - naposledy - dvacet minut poté. Máš celkem čtyřicet minut, to ti musí stačit. Lucius se pravděpodobně po téhle akci přesune za svým Mistrem, kde nějakou dobu zůstane.

Po těch dvaceti a znovu dvaceti minutách tě to - nebo vás - přenese na jedno místo, kde vás nikdo jiný nenajde. Ví o něm jenom Brumbál, má matka a já. Tam budete v bezpečí. Pak už záleží na tom, jak se rozhodnete." Na chvíli se odmlčela.

"Nebo další možnost je, že tě tu nechám normálně svázanýho a napospas zbytku lidí - Fénixova Řádu, Smrtijedům a Bystrozorům." Pokrčila rameny. "Vyber si."

Poslední komentáře
23.04.2009 22:38:02: Pěkná kapitola
21.04.2009 20:19:45: Hezká kapitola, těším se na další.
21.04.2009 19:58:27: Moc pěkné, další
21.04.2009 19:42:35: ja myslim ze draco se rozhodne dobre a cissu nakonec presveci
 
Děkuji Vám za návštěvu mých stránek.