***SANDRATE***

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA.

Provdána

Druhá kapitola

Omlouvám se, že je to tak krátné, ale opravdu se snažím psát tak, jak to jen jde. Nějaké slohovky mám už za sebou, dvě mě ještě v přístím týdnu čekají. Konec školy je vždy příšerný.

Děkuju, že jste vydrželi. Sandrate

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Albus Brumbál přecházel po své velmi hezky vyzdobené pracovně, přičemž ostatní portréty předchozích bradavických ředitelů ho sledovaly při jeho chůzi sem a tam.

Byl sice považován za největšího kouzelníka tohoto století, měl spoustu cenných ocenění: byl Nejvyšším divotvůrcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků a měl i Merlinův Řád první třídy, přesto ale tenhle čin jeho hlava nechytala. Ani by ho to nenapadlo.

Co tím chtěl dosáhnout? Věděl sice o Korneliově nedostatučujícím intelektu moc dobře, přesto ho překvapilo, když se dozvěděl, kam až je schopen zajít.

'Vzít si manželku Harryho Potera.' potřásl hlavou. Ještě stále tomu nemohl uvěřit. Smutně si povzdechl. Pro moc je člověk schopen všeho.

Znaveně si sedl do svého ředitelského křesla, ale ještě před tím zavolal svého profesora lektvarů.

Bradavický mistr lektvarů se nacházel ve svém pokoji v podzemí hradu. Seděl pohodlně usazený na své pohovce s černým čalouněním.

Byla zdobena stříbrnými a tmavozelenými proužky v lemech. Nutno podotknout, že byla VELMI pohodlná.

Byl už večer, tudíž po vyučování a on si mohl dovolit popíjet sklenku dobrého vína a relaxovat. Nohy měl opřené o malý konferenční stolek přímo před gaučem, a v rukách držel noviny, přičemž si sem a tam loknul.

Jako obvykle byly noviny plné smyšlených keců o d Rity Holoubkové, ale tentokrát se daly alespoň číst díky kauze Giny Potterové. Té holce nezáviděl.

Vlastně ano - to tehdy, když si měla vzít Pottera. Tolik mu připomínala Lily Evansovou, která by jí jako z oka vypadla. A obě si vzaly Pottera. Vlastně, kdyby nevěděl, že ta malá holka je jedinou dcerou Artura a Molly Weasleyových, domníval by se, že je Potterovou sestrou...

'Kromě těch pih,' Pomyslel si s úšklebkem, 'ty dědí jenom Weasleyovci.'

Vrátil se k novinám a znovu je přelét očima. Opravdu na nich nebylo nic zajímavého, tedy kromě tohoto článku. Zaměřil se na něj:

Poslední dědička rodu Weasleyů se znovu provdala! 

Hlásal titulek. 'Líp zaujmout nemohli.' Odfrkl si.

Ginevra Molly Potterová (roz. Weasleyová) se znovu vrhla do stavu manželského. Tentokrát se tajně provdala za ministra kouzel - Kornelia Osvalda Popletala. Denní Věštec se však domnívá, že to z lásky být nemohlo.

'Jistěže ne, ty tupá ženská. Který duševně zdravý člověk by si ho vzal?'

Lidé okolo si začínají myslet, že jí Potterovy peníze ani krásné šaty nestačily, a tak ukořistila další oběť. Je však pravda, že za těch pár měsíců, co byla paní Potterovou, ji její manžel (Chlapec, který přežil) nepřivedl do jiného stavu. Byla tohle příčina, proč se znovu provdala? A co to záhadné úmrtí našeho zachránce?

Bylo to opravdu tak šťastné manželství, jak na první pohled vypadalo, nebo to bylo jen klamstvo pro veřejnost? Nedávno nám jistý anonymní zdroj potvrdil, že paní Ginny, jak ji sám nazval, má na rukou spoustu modřin, které ovšem kryje kouzlem.

Bil ji snad Harry Potter? Vzal si ministr lstivou mrchu, která dychtí jen po jeho penězích?

Další informace o tomto stavu vám přineseme v příštích číslech.

Napsala: Rita Holoubková

Zhnuseně odhodil Denního Věštce stranou. 'Horší slátaninu už vymyslet nemohla. Nejdřív pomlouvá Potterovou, pak jejího manžela... Měla by si ujasnit svůj postoj. I když pochybuji, že by si zrovna tohohle někdo všimnul, na to jsou až příliš hloupí.'

V jeho myšlenkách ho vyrušilo zapraskání v krbu a následné: „Severusi, můžeš na moment?“

Co jiného mohl taky dělat, že? S povzdechem vstal z pohovky a zamířil rovnou do ředitelovy kanceláře.

Poslední komentáře
09.06.2009 22:50:12: Hezká kapitola, těším se na další.
08.06.2009 23:13:25: Ano, moc pěkná kapitola, těším se na další.
08.06.2009 22:08:02: Vždyť to vůbec nevadí, že je to kratší, hlavně že budeš přidávat pravidelně. Jestli se ti nechce psá...
07.06.2009 20:41:45: Paráda, tak záchrana se nám začíná blížit, chudák Ginny a vlastně i Harry tohle si nezasloužil ani j...
 
Děkuji Vám za návštěvu mých stránek.