***SANDRATE***

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA.

Provdána

Třetí kapitola

Nebudu se omlouvat, že jsem dva týdny nic nepřidala, protože by to stejně nemělo cenu. Zkrátka mě opustila na chvíli múza. Abych pravdu řekla, mám sice vymyšlenou základní osnovu, ale nevím, co dál. Takže co mě zrovna napadne, to tam dám. Kapitoly budou zhruba takto dlouhé, jinak by se přidávání ještě víc spomalilo.

Uvítám jakýkoli nápad na děj, co se téhle povídky týče.

Sandrate

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Volal jste mě, řediteli?"

"Ach, ano. Posaď se, Severusi." Ukázal mu na křeslo naproti psacímu stolu. Počkal, než se usadil, a pak spustil. "Zajisté jsi už četl události posledních pár dnů..." Dočkal se strohého přikývnutí. Jak taky jinak, když se jedná o Severuse Snapea, že?

Jmenovaný si pohrdavě odfrknul. "Jinak to ani nešlo. Jsou jimi zaplněny všechny dostupné bulvární i obyčejné noviny v kouzelnickém světě. Tedy alespoň Anglii, předpokádám."

"Jistě, jistě.. Pokud vím, za hranice státu se to zatím nedostalo, takže alespoň takto je mladá Ginny Potterová chráněna. Ani si neumím představit, co by se dělo, kdyby se tato závažná a nezávidihodná informace dostala přes hranice."

"S tím s vámi zajisté souhlasím, ale k věci, řediteli. Nemám na to celý den."

Ředitel si smutně povzdechl. "Bohužel, Korneliovi se podařilo zprostředkovat svatbu způsobem, že jsem se o ní dozvěděl až od návratu od mé vnučky Amandy. Tudíž jsem pochopitelně nemohl včas zakročit, jinak bych tomu samozřejmě nějak zabránil."

"Hm..." Zvednul obočí v otázce. Jak znal Brumbála, tušil, že přišel s nějakým plánem. Teď jen počkat, až to na něj vybalí. 'Jsem zvědavý, co to bude tentokrát.'

"Kornelius předpokládá, že vdova po Chlapci, který přežil mu dá dědice, a tím si opět přitáhne veřejnost blíž k sobě. Předpokládá, že když byla Ginny s Harrym velice oblíbenými, dostane se i on za její pomoci na lepší světlo. Obzvlášť po tom, jaké nepříjemnosti jim oběma způsobil.

Ale na to potřebuje potomka - lépe řečeno syna, aby dál kolovalo jeho jméno. Otázkou zůstává, jak dlouho mu bude to nebohé dítě vzdorovat. Tím myslím samozřejmě Ginny Potterovou." Dodal na vysvětlenou.

"Pořád ji voláte Potterovou." Poznamenal jako by nic.

"Samozřejmě, vždyť i přes nucenou svatbu ji tak nadále bere kouzelnický svět."

"Ovšem. Takže předpokládáte, že této příležitosti bude chtít využít co nejdříve, že? Pokud ji již nevyužil."

"To doufám, že ne, protože jinak bych nemohl použít svůj triumf."

"Vymyslel byste něco jiného."

"To zajisté, ale než bych na to přišel, mohlo by být už pozdě. Abych se dostal k jádru věci: Soud v kouzelnickém společenství je uspořádán za předpokladu, že jej odsouhlasí Wizangemot a Vyšší rada. Kornelius nejen, že je perfektně obešel, ale i zaručil, že se to jen tak členové nedozvědí. Včetně mne.

Jak jistě víš, vyjímečná situace nastává, pokud se jedná o velmi vážnou věc - pak není potřeba souhlas ani jedné strany. Ovšem musí být informováni.

Wizangemot považuje za vyjímečné situace ty, které vážně ohrožují chod státu - vem si třeba chytání smrtijedů: provede se soud, ale ony strany nemusí být přítomny, jen si vezmou zprávu z lýčení.

Ani jedna situace ovšem nenastala. Tudíž je Korneliovo jednání považováno za vědomé obejití pravidel a zostudění obou stran. Ale to hlavní - není platné.

Kornelius se mylně domnívá, že jako ministr si může stanovit pravidla, jaká se mu zlíbí. Což není pravda. Funkce ministra je jen oficiální, aby každá země měla svého vůdce. O vážných problémech rozhodují vyšší strany. A on, jako ministr to ví."

"Můžeme svolat soud a požadovat zrušení nelegálního manželství." Odpověděl potichu.

Brumbál přikývl na souhlas. "To zajisté můžeme, jen musíme mít důkazy, že to nebylo dobrovolné."

"Myslím, že to nebude problém."

"Severusi," zvážněl ředitel, "předtím, než se uskuteční tento soud, musím tě požádat o jednu laskavost."

Poslední komentáře
19.06.2009 12:19:31: Jsem opravdu zvědavá, co od něj chce. Doufám, že přidáš brzo.
18.06.2009 19:20:53: Nevadí, že krátká, hlavně, že je. Moc se mi líbila, jsem zvědavá na Brumbálův plán.
17.06.2009 09:45:38: Když inspirace chybí nedá se nic dělat, jen doufám, že Tě brzo zastihne. Jsem moc zvědavá co má Brum...
16.06.2009 22:32:05: Copak asi Dumby má v plánu? Moc se mi kapitolka líbila, těším se na další.
 
Děkuji Vám za návštěvu mých stránek.